IBM Cloud Pak for Integration

IBM Cloud Pak™ for Integration ile çevik entegrasyonu desteklemek, entegrasyon mimarinizin yönetimini basitleştirmek ve maliyeti düşürmek üzere uygun kurumsal modelleri ve yönetişim uygulamalarını kurun. IBM Integration for Cloud ™, tüm entegrasyon ve dijital dönüşüm girişimleriniz için gerekli olan hızı, esnekliği, güvenliği ve ölçeği desteklemeye yardımcı olur ve API yaşam döngüsü, uygulama ve veri entegrasyonu, mesajlaşma, etkinlikler, yüksek hızlı transfer ve entegrasyon güvenliği de dahil olmak üzere bir dizi özellik ile birlikte gelir. Red Hat® OpenShift® üzerinde çalışan IBM Cloud Pak for Integration, işletmelere iş yüklerini şirket içinde ve özel ya da genel bulutlar üzerinde devreye almak için eksiksiz seçenekler ve çeviklik sunar.

 

IBM App Connect

 

App Connect, sistemlerinizin ve uygulamalarınızın birbiriyle hızlı ve basit bir biçimde iletişim kurmasını sağlayan, aynı zamanda pazarda lider konumunda bulunan bir kurumsal veri yolu (ESB) çözümüdür. App Connect, sahip olduğu özel teknolojisi ile protokoller ve mesaj tipleri arasında dönüşümleri (Örn; FTP -> HTTPS, JSON -> XML, vb.) çok hızlı yapabilmektedir. Bu sayede, platform (Windows, Linux, Mainframe, IOT, vb.), protokol (HTTP, AMQP, SMTP, FTP, SOAP, vb.) ve veri biçiminden (JSON, HTML, XML, Binary, vb.) bağımsız olarak uygulamaları ve sistemleri birbirine bağlayabilme olanağı sağlamaktadır.

App Connect ile entegrasyon karmaşıklığını ortadan kaldırın

App Connect, uygulamalar ve sistemler arasındaki entegrasyonu tek bir arayüz üzerinde merkezileştirerek, karmaşıklığı ortadan kaldırır, yönetimi kolaylaştırır, çalışan verimliliğini arttırır ve maliyetlerden tasarruf sağlar.

 

App Connect, işiniz için tek bir bütünleştirme aracı sağlamak amacıyla, geleneksel Hizmet Odaklı Mimariden (SOA), API ve mikro hizmetlere (MicroServices) kadar birden çok bütünleştirme mimarisini destekler. En karmaşık kurumsal gereksinimlerinizi desteklemek için yüzlerce, güvenli, önceden oluşturulan bağlaç/adaptör ve bütünleştirme özelliğinden yararlanmanızı sağlar. App Connect; ERP, CRM, İK ve diğer uygulamalar için önceden paketlenmiş akıllı bağlaçlar ile hızlı bağlanılırlık sağlarken; teknoloji bağlaçları, dosyalar, REST/JSON, SOAP/XML, Open API, veritabanı, No-SQL ve COBOL dâhil çeşitli veri protokolleri ve biçimleri için kapsamlı destek sağlar.

 

 

 

 

IBM MQ

 

IBM MQ, birden çok platformdaki çeşitli uygulamaların bütünleştirilmesini kolaylaştıran ve hızlandıran bir ara katman yazılımıdır. Farklı fiziksel konuma (ülke, şehir, vb.) ve/veya farklı çalışma ortamına (işletim sistemi, mimari) sahip sistemlerin birbirleriyle kayıpsız veri transferi yapabilmesi ve mesajlaşabilmesine olanak sağlar. IBM MQ, sistemler arasında ortak bir protokol oluşturarak, kesilmeler olsa dahi, mesaj kuyruklarında topladığı verileri istenen sisteme göndermeyi amaçlar. IBM MQ, iki basit uygulama çiftinden en karmaşık iş ortamlarına (Bulut, şirket içi, mobil ve Nesnelerin İnterneti, Mainframe, vb.) kadar hemen hemen her şey arasında bağlantı oluşturarak tek bir ileti sistemi çözümü sunar.

 

IBM MQ, sektör standardında JMS ileti sistemi, ölçeklenebilir yayınlama-abonelik ve API seçenekleri de dahil olmak üzere birden çok platform yapılandırması desteği sayesinde farklı türde uygulamalarla bütünleşir. Tek bir ileti sistemi katmanı aracılığıyla, bütünleşik yönetilen dosya aktarımı ve mobil aygıtlara bağlanma seçenekleri sağlar.

  

IBM MQ, verilerin düşük gecikme süresi ve en yüksek hizmet kalitesiyle gönderilmesini güvenceye alır. Gerçek zamanlı bilgilerin, her yerden ve her an erişilebilir ve kullanılabilir olmasının sağlanmasına yardımcı olur. Ağ arızası oluşursa, ileti kaybı, yinelenen bilgi ya da karmaşık kurtarma işlemi olmaksızın güvenilir teslimat sağlar. Güvenlik, verileri her aşamada korumak için temel gerekliliktir. IBM MQ, noktadan noktaya ileti sistemi sayesinde altyapınız için gerekli olan uçtan uca şifreleme güvenliğini sunar.

img-mq

 

 

IBM API Connect

 

a IBM API Connect; API ve Mikroservis yaşam çevriminin, oluşturma, çalıştırma, yönetim ve güvenlik süreçlerinin tümünü kapsayan bir yönetim çözümüdür. API Connect, API ekonomisindeki deneyimlerini sorunsuz hale getirmek ve hızlandırmak isteyen kuruluşlara yöneliktir. API ekonomisinde uygulama programlama arabirimleri (API); uygulamaları, hizmetleri ve sistemleri birbirine bağlayan dijital bir birleştirici işlevine sahiptir. Bu da işletmelere, cazip müşteri deneyimleri yaratmak ve yeni getiri kanalları açmak için verilerden en iyi şekilde yararlanma imkânı sağlar.

 

IBM API Connect'in kullanım analitiği konusunda geniş ve güçlü bir raporlama arayüzü vardır. API Connect ile beraber gelen analitik modülünü kullanarak hangi API'lerin ne kadar sıklıkla kullanıldığı, cevap sürelerinin ne kadar olduğu veya hangi API'lerin doğru bir şekilde çalışmadığı görüntülenebilir. Bu analitik veriler, yeni fırsatlara hızla yanıt vermenizi sağlar.

 

 

 

 

IBM API Connect'in sunmuş olduğu bazı avantajlar:

  • Tüm API'leri, API sürümlerini, yaşam çevrimini, abonelik planlarını ve aboneleri tek bir arayüzden yönetebilirsiniz.
  • API'leri, kodlama gerektirmeyen, sürükle-bırak yöntemiyle, yapılandırmaya dayalı bir yaklaşımla oluşturabilirsiniz.Birkaç dakika içinde uygulama sunucuları, veritabanları, kurumsal hizmet veriyolları (ESB) ve anabilgisayarlar için yüksek kaliteli, ölçeklenebilir ve güvenli API'ler oluşturmanızı sağlar.
  • API’lerinizi, özelliklerini ve nasıl kullanılabileceğini, bütün geliştiricilere ve iş ortaklarınıza, API Connect ile hazır gelen web portal üzerinden yayınlayabilirsiniz.
  • Drupal tabanlı özelleştirilebilir web portal, kendi kurum kimliğinizi yansıtacak şekilde tasarlanabilir.

Hem hizmeti sunan hem de hizmeti alan müşteriler, detaylı kullanım istatistiklerini grafiksel arayüzler üzerinden takip edebilir. Node.js veya Java kullanarak API ve Mikroservis oluşturmak, hata ayıklamak ve devreye almak için bütünleştirilmiş araçlar sunar.

a

 

 

 

IBM API Connect,

API Management çözümleri arasında lider konumdadır.

 

 

 

 


IBM DataPower Gateway

 

IBM DataPower Gateway, kuruluşların güvenlik ve entegrasyon ihtiyaçlarını tek bir çok kanallı ağ geçidinde karşılamalarına yardımcı olur. Tüm mobil, web, uygulama programlama arabirimi (API), hizmet odaklı mimari (SOA), B2B ve bulut iş yükleri için Güvenlik, Kontrol, Entegrasyon ve Optimize edilmiş erişim sağlar. IBM DataPower Gateway, tek bir ağ geçidiyle noktadan noktaya bağlantı ve entegrasyon, uygulama ve veri güvenliği, API yönetimi ve güvenliğinin yanı sıra kurumsal mobiliteyle ilişkili, yüksek maliyetli BT sorunlarının üstesinden gelinmesine yardımcı olabilir. Güvenlik ve entegrasyonla ilgili tutarlı, yapılandırmaya dayalı tek bir yaklaşım sunar. Topolojinin basitleştirilmesine, geliştirme maliyetlerinin düşürülmesine ve operasyonların kolaylaştırılmasına yardımcı olarak maliyet tasarrufu ve daha düşük risk gibi kazanımlar sağlar.

 

IBM DataPower Gateway, hizmet alan müşteriler ile tedarikçiler arasında daha hızlı ve güvenli bağlantılar için noktadan noktaya yüksek hızlı ileti dönüştürme (XML2JSON gibi), aktarma iletişim kuralı köprüsü (FTP2HTTP gibi), veritabanı bağlanırlığı, anabilgisayar (Mainframe) bağlanırlığı ve içeriğe dayalı gelişmiş yönlendirme olanakları sunar. Esnek hız sınırlaması, hizmet seviyesi sözleşmesi (SLA) uygulama ve akıllı yük dağıtımı (load balancer) gibi yetenekleri sayesinde trafik denetimi/yönetimi sağlar. Gelen/giden istekler için Authentication (Kimlik Doğrulama), Authorization (Yetki Kontrolü) ve Audit (Denetim) işlemlerini yapar. Ayrıca istekler içerisinde yer alan ek dokümanları bir anti virüs yazılımına gönderip taratarak, tarama sonucuna göre aksiyon alınmasını sağlayabilir.

 

IBM DataPower Gateway, bankaların %90'ı tarafından kullanılan kendisini ispatlamış pazar lideri bir üründür. Aynı zamanda sektör lideri IBM API Connect ürününün API ağ geçididir.

 

a

IBM DataPower Gateway kullanmadan öncesi ve sonrası

 

Günümüz teknoloji dünyasında alt yapılar, uygulama çeşitleri, mesajlaşma tipleri gittikçe farklılaşmaktadır. Tüm bu sistemlerin ve uygulamaların birbirleriyle güvenli entegrasyonunu sağlamak için her uygulama ve sistem özelinde geliştirme yapılması gerekmektedir. Bu durum bir süre sonra yönetilemez bir hal almaktadır. IBM DataPower Gateway bu aşamada devreye girerek, sistem ve uygulama seviyesinde karşılanan güvenlik ve entegrasyon gereksinimlerinin tek bir merkezden yönetilebilmesini sağlamaktadır.

 

​​​​

BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu mevzuat metnini inceleyebilirsiniz.
Kabul