Cisco Identity Services Engine

Cisco Identity Services Engine (ISE), ağa yapılan tüm kablolu-kablosuz ve uzak erişimler için merkezi erişim denetim ve yetkilendirme işlemlerini gerçekleştiriyor. Kullanıcıların kurum ağına hangi yetkilerle erişeceğini (NAC işlevi) belirlemekle birlikte BT çalışanlarının da güvenlik duvarı, ağ anahtarı gibi cihazlara ne tür yetkilerle erişebileceğini (TACACS+ fonksiyonu) belirlememize imkan sağlıyor. Cisco ISE, portföydeki diğer çözümlerle bütünleşik olarak tümleşik güvenliğin etkin kılınmasında çok önemli bir rol oynuyor. Örneğin, ağa dahil olan yeni bir aygıt iç ağda çalışan Cisco ISE tarafından kontrol edilmekte ve aygıta ait bilgiler ağ geçidi olarak çalışan Cisco Firepower‘a bildirilmektedir. Gelen bu bilgiler doğrultusunda o cihaza özel kurallar yazılarak erişim kontrol altına alınabilmektedir. Aynı şekilde Cisco Firepower, ağdaki bir aygıtın zararlı dosya indirdiğini tespit ettiğinde bu bilgiyi Cisco ISE‘ a iletmekte ve ISE, o aygıt üzerinde otomatik olarak güvenlik kontrolü (posturechecking) başlatabilmektedir.

   cisco identity services engine

Cisco ISE, kullanıcılara ve cihazlara yüksek güvenlikli ağ erişimi sağlamanıza olanak sağlar. Ağınızda neler olup bittiğine, kimin bağlı olduğu, hangi uygulamaların yüklü olduğu ve çalıştığı gibi daha pek çok konuda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur. Ayrıca, Cisco teknoloji ortaklarının entegre çözümleriyle kullanıcı ve cihaz kimlikleri, tehditler ve güvenlik açıkları gibi hayati bağlamsal verileri paylaşır; böylece tehditleri daha hızlı tanımlayabilir, inceleyebilir ve düzeltebilirsiniz.

 

 

cisco identity sercvices engine

Cisco ISE, ağ erişim güvenliğine bütünsel bir yaklaşım sunar. ISE sayesinde aşağıdakiler dahil birçok avantaj elde edersiniz:

  • Yüksek güvenlikli iş ve içerik tabanlı erişim
  • Kolaylaştırılmış ağ görünürlüğü
  • Kapsamlı politika uygulamaları
  • Gelişmiş konuk deneyimleri
  • Cisco DNA Merkezi Entegrasyonu
  • Otomatik cihaz uyumluluk kontrolleri
  • Kullanıcı ve cihaz ayrıntılarını paylaşma yeteneği
  • Merkezi ağ yönetimi

BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu mevzuat metnini inceleyebilirsiniz.
Kabul