Cisco Stealthwatch Enterprise

Cisco Stealthwatch® Enterprise, kurum çapında ağ görünürlüğü sağlar. Tehditleri gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için gelişmiş güvenlik analitiği uygular. Davranışsal modelleme, makine öğrenmesi ve küresel tehdit istihbaratının bir birleşimini kullanan Stealthwatch Enterprise, komut ve kontrol (C&C) saldırıları, fidye yazılımı, yasadışı şifreleme, bilinmeyen zararlı yazılımlar ve dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) gibi tehditleri hızlı ve yüksek bir güvenle algılayabilir.

Ajansız, tek bir çözümle, şifreli olsa bile, tüm ağ trafiği boyunca kapsamlı tehdit izlemesi elde edersiniz. Kuruluşlar, BT altyapıları ve güvenliklerine yatırım yapmalarına rağmen tehditler üstesinden gelmenin yollarını bulmaktadır. Dahası, tehditleri tespit etmek aylar hatta yıllar almaktadır. Bu görünürlük eksikliği, sürekli gelişen tehditlerin yanı sıra büyüyen ağ karmaşıklığının bir ürünüdür. Güvenlik ekipleri sınırlı kaynakları ve ayrık araçlarıyla ancak bu kadarını yapabilir. Hepimizin güvenlik duvarları gibi güvenlik çözümleri vardır, ancak bunların düzgün çalıştığını, yönetildiğini ve yapılandırıldığını nasıl bilebiliriz? Bu araçların yapmasını istediğimiz işi yaptığını nereden biliyoruz?

Scalable visibility and security analytics across your business

Sorunu başında çözmeye karar verdik - neden kuruluşunuzu güvence altına almak için mevcut yatırımınızı, ağınızı kaydetmiyorsunuz? Ağ telemetrisi, kuruma kimin bağlı olduğu ve ne yaptıkları hakkında yararlı bilgiler sağlayabilecek zengin bir veri kaynağıdır. Her şey ağa dokunuyor, bu görünürlük merkezden şubeye, veri merkezine, dolaşımdaki kullanıcılara ve akıllı cihazlara kadar uzanıyor. Bu verileri analiz etmek, büyük bir etkiye sahip olmadan önce mevcut kontrollerinizi atlamanın bir yolunu bulmuş tehditleri tespit etmeye yardımcı olabilir.

 

 Çözüm, ağın trafiğin uçtan uca görünürlüğünü sağlamasını sağlayan Cisco Stealthwatch'tır. Bu görünürlük, her ana bilgisayarı bilmeyi içerir - herhangi bir noktada hangi bilgilere kimlerin eriştiğini görmek. Oradan, belirli bir kullanıcı veya “ana bilgisayar” için normal davranışın ne olduğunu bilmek ve kullanıcının davranışındaki herhangi bir değişiklikten anında haberdar olabileceğiniz bir temel oluşturmak önemlidir.

Stealthwatch, farklı donanım modelleri (yerinde donanım olarak veya Stealthwatch Enterprise adlı bir sanal makine olarak) veya Stealthwatch Cloud adlı bir hizmet olarak yazılım (SaaS) çözümü olarak bulut yoluyla sunulan bir çözüm sunar.

 

BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu mevzuat metnini inceleyebilirsiniz.
Kabul