Cisco Umbrella

Yapılan güvenlik yatırımları genellikle zararlı trafiklere karşı ilk defans hattı olarak güvenlik duvarlarını konumlandıracak şekilde gerçekleştirilmektedir. Ancak bu durum düşmanı evin giriş kapısında durdurmaya benzemekte. Düşmanı evin giriş kapısında durdurmak yerine şehrin giriş kapısında durdurmayı sağlayacak önlemlerin alınması gerekiyor. Güvenlik tarafında yapılan yatırımlar ile ilgili diğer bir problem ise tüm bu yatırımların kullanıcılar ofis içerisindeyken bir işe yarıyor olmasıdır. Kullanıcılar dizüstü bilgisayarlarını veya akıllı telefonlarını alıp sahaya çıktığında yapılan güvenlik yatırımları genel olarak devre dışı kalmış oluyor. Gezici bilgisayarlar üzerindeki basit antivirüs yazılımları dışında kurum dışındaki kullanıcılarımızı tehditlerden koruyacak bir mekanizma bulunmuyor. DNS katmanında çalışan Cisco Umbrella hem zararlı olan ve yönetim tarafından istenmeyen trafikleri kurum ağınıza kadar gelmeden durduruyor hem de gezici kullanıcılarınız dünyanın diğer ucundan da internete çıksa anlık koruma ve raporlama sağlıyor. Gezici ve yerel kullanıcı bilgisayarlarınızın BT politikalarında yapacağınız güvenlik değişikliklerine anında uyum sağlamasını mümkün kılıyor. AMP Threat Grid entegrasyonu sayesinde kullanıcının örneğin USB bellekten bilgisayarına bulaştırmaya çalıştığı zararlı yazılımın iletişim kurmaya çalıştığı hedef site Threat Grid tarafından tespit ediliyor ve bu bilgi otomatik olarak Umbrella‘ya iletiliyor. Gelen bu istihbarat doğrultusunda Cisco Umbrella, diğer kullanıcıların o zararlı hedefe erişmesini otomatik olarak önlüyor. Entegrasyon sadece Threat Grid ile sınırlı değil. 3. parti birçok güvenlik üreticisi ile entegrasyon sağlanarak otomatik aksiyon aldırılabiliyor.

 cısco-umbrella  

 

Cisco Umbrella, günde 100 milyondan fazla kullanıcıya en güvenli, güvenilir ve en hızlı internet deneyimini sunan bulut tabanlı bir platformdur. Umbrella, güvenlik duvarı, güvenli web ağ geçidi, DNS katmanı güvenliği, bulut erişim güvenliği aracısı (CASB) ve tehdit istihbarat çözümlerini her boyuttaki işletmenin ağlarını güvence altına almasına yardımcı olmak için tek bir platformda birleştirir. Daha fazla kuruluş doğrudan internet erişimini benimsediğinden, Umbrella, dolaşan kullanıcılara ve şubelere karşı korumayı kolaylaştırır.

İnternetin temelini oluşturan Umbrella, her gün 18.500'den fazla işyerine 180 milyar internet talebi iletiyor. DNS ve IP katmanlarında güvenliği zorlayarak, Umbrella, bağlantı kurulmadan önce ağınıza veya bitiş noktalarınıza ulaşmadan önce kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı, kimlik avı ve botnet isteklerini engeller. Bulut tabanlı güvenli web ağ geçidi, tüm web trafiğini daha fazla şeffaflık, kontrol ve koruma için kaydeder ve denetler. Bulut tabanlı güvenlik duvarı, ortamınızdaki tutarlı uygulama için IP, bağlantı noktası ve protokol kurallarını kullanarak trafiği günlüğe kaydetmeye ve engellemeye yardımcı olur.

Başlıca özellikler

• Tüm portlarda ve protokollerde geniş, güvenilir güvenlik kapsamı

• Açık ve kapalı ağ güvenliği

• Hızlı dağıtım ve esnek uygulama seviyeleri

• Hemen değer ve düşük toplam sahip olma maliyeti

• Verimli yönetim için tek gösterge paneli

 

Umbrella, 2006'dan beri %100 çalışma süresi sağlayan oldukça esnek bir bulut altyapısına sahiptir. Anycast routing'i kullanarak, dünya genelinde 30’dan fazla veri merkezimizden herhangi biri aynı IP adresini kullanarak kullanılabilir. Sonuç olarak, talepleriniz şeffaf bir şekilde en yakın, en hızlı veri merkezine gönderilir ve failover otomatiktir. Dünyanın herhangi bir yerindeki 900'den fazla internet servis sağlayıcısı (ISS), içerik dağıtım ağı (CDN) ve SaaS platformuna sahip olan ve herhangi bir istek için en hızlı rotayı sunan Umbrella, üstün hız, etkin güvenlik ve en iyi kullanıcı memnuniyeti sunar.

BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu mevzuat metnini inceleyebilirsiniz.
Kabul