IBM DOORS

IBM DOORS

IBM DOORS, bilgilerdeki değişiklikleri yakalamayı, izlemeyi, analiz etmeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran lider bir mühendislik gereksinim yönetimi aracıdır. Gereksinim yönetimi, maliyetleri düşürmenin, verimliliği artırmanın ve ürünlerinizin kalitesini iyileştirmenin anahtarıdır.

Dynamic Object-Oriented Requirements System'in kısaltması olan DOORS ürün ailesini kullanarak, kuruluşunuz ve tedarik zinciriniz genelinde iletişim, işbirliği ve doğrulama gereksinimlerinizi optimize edebilirsiniz.

Bu ürün ailesinin merkezinde, Windows ve Linux sistemlerinde çalışan bir uygulama olan DOORS yer alır. DOORS, kendi yerleşik veri tabanıyla, gereksinimleri yakalamanıza ve yönetmenize yardımcı olacak zengin bir dizi özellik sunar.

DOORS, bir kuruluştaki herkesin gereksinim yönetimi sürecine katılmasını ve katkıda bulunmasını kolaylaştırı ve daha da fazlasını sunar:

Bir web tarayıcısı kullanarak, IBM Engineering Requirements Management DOORS - Web Access (DWA) aracılığıyla gereksinim veritabanınıza erişebilirsiniz.

Gereksinimlerdeki değişiklikleri, önceden tanımlanmış basit bir değişiklik teklif sistemiyle veya Rational değişiklik yönetimi çözümlerine entegrasyon yoluyla daha kapsamlı, özelleştirilebilir bir değişiklik kontrol iş akışı aracılığıyla yönetebilirsiniz.

Gereksinim Değişim Formatı ile tedarikçileri ve geliştirme ortaklarını doğrudan geliştirme sürecine dahil edebilirsiniz.

Kolay ve güçlü izlenebilirlik için gereksinimleri tasarım öğelerine, test planlarına, test senaryolarına ve diğer gereksinimlere bağlayabilirsiniz.

Kullanıcılar, pazarlama yöneticileri, tedarikçiler, sistem mühendisleri ve iş analistleri, gereksinim görüşmeleri aracılığıyla doğrudan işbirliği yapabilirler.

Test kullanıcılarınız, manuel test ortamları için Test İzleme Araç Kitini kullanarak gereksinimleri test senaryolarına bağlayabilirler.

Sistemler ve yazılım yaşam döngüsü araçlarıyla entegrasyon amaçlı gereksinim yönetimi, değişiklik yönetimi ve kalite yönetimi için Açık Hizmetler Yaşam Döngüsü İşbirliği (OSLC) spesifikasyonlarını kullanabilirsiniz.

Rational Team Concert, RationalQuality Manager, Rational DOORS Next Generation, Rational Rhapsody, Jazz Reporting Service ve Rational System Architect dahil olmak üzere diğer Rational araçlarıyla ve ayrıca birçok üçüncü taraf araçla entegre olarak kapsamlı bir izlenebilirlik çözümü sağlayabilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu mevzuat metnini inceleyebilirsiniz.
Kabul